Tuhost sedáků

Tuhost sedáků
Jedním z důležitých parametrů pro kvalitu sezení je tuhost výplňových materiálů. Je dána několika faktory. Především použitým materiálem, konstrukcí a intenzitou užívání.

Jako výplň se nejčastěji používá PUR pěna.  Na různá místa je použita pěna různých vlastností. Pěny mají schválenou výrobní toleranci odporu proti stlačení 10%.  Dále se při konstrukci počítá s tím, že dynamickým namáháním (užíváním) dojde k dalšímu až 35% snížení odporu proti stlačení.  Tento parametr má na svědomí fakt, že oblíbená místa bývají měkčí. To se však časem sjednotí. Velmi výrazný vliv na pocit tuhosti má i použitý potahový materiál.

Tuhé látky. plyše atp. dělají výrobek tužším. Nejpodstatnější je v tomto ohledu vnitřní konstrukce. Jednotlivé prvky sedací soupravy se často skládají ze zcela odlišných konstrukčních prvků. Tato odlišnost je nutná pro dosažení požadovaného tvaru, velikosti nebo funkce.

Na obrázku vidíte příklady běžného řešení rohové sestavy. Všimněte si odlišného uchycení vlnovců v rovných a v rohovém dílci, použití lamel nad rozkládáním nebo úložným prostorem či gumotextilních popruhů u otomanového zakončení. Všechny tyto skutečnosti samozřejmě mohou a mají vliv na rozdílnou tuhost sedáků. Je to přirozené a jde o běžnou vlastnost tohoto typu zboží. My se však nicméně snažíme konstruovat naše výrobky tak, aby rozdíly byly co nejmenší.
Najděte svou prodejnuVyhledejte prodejce u kterého je možné výrobky AKSAMITE prohlédnout.

Vložte prosím PSČ či název Vašeho bydliště a vyhledejte nejbližšího prodejce.
Najděte svou nejbližší prodejnu
Mapka krajů ČR Královehradecký Pardubický Olomoucký Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Praha Středočeský