Odrazy světla od vlasových textilií

Odrazy světla
Dnes se používají tkaniny s vlasem, což jim dodává velmi příjemný pocit při doteku. Další vlastností tohoto řešení je, že se za různých světelných podmínek mění dojem barvy potahové látky. To ovlivňuje zejména úhel dopadu světla. Nejmarkantněji se to projevuje u klasických plyšů, kde je položení vlasu fixované, jak ukazuje obrázek.

Typickým projevem moderních vlasových textilií tohoto typu je jejich zastřený, proměnlivý vzhled, jehož příčinou je odchylné působení světla na vlákna v řezu a v tahu. Vlákno vlasu je do pojiva fixováno v různých směrech pro vytvoření vizuálního efektu přírodní usně a vnímání odstínu a lesku textilie je u pozorovatele ovlivněno směrem pohledu a osvícením. Na takových látkách se tento jev projevuje nepravidelnými odlišně zbarvenými plochami.

U látek typu Nubuk, Alcantara jde vlas uhladit. Vyrábějí se i plyše kde je stlačení trvalejší například Carabu nebo Napoleon.
Najděte svou prodejnuVyhledejte prodejce u kterého je možné výrobky AKSAMITE prohlédnout.

Vložte prosím PSČ či název Vašeho bydliště a vyhledejte nejbližšího prodejce.
Najděte svou nejbližší prodejnu
Mapka krajů ČR Královehradecký Pardubický Olomoucký Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Praha Středočeský