O nás

Firemní kronika sahá hluboko do minulého tisíciletí a uchovává velmi vzácné zmínky o PETRU AKSAMITOVI již z patnáctého století, kdy se Mistr na Liderovické tvrzi narodil. Jak léta plynula, z původní zemanské tvrze se vyvinula zemědělská usedlost, která pomalu upadala v zapomnění, až na krátkou éru národního obrození, stejně jako jméno zdejšího významného rodáka…

Toto období končí až příchodem osvíceného Aksamitova následovníka, rodáka z nedalekých Chotovin, Vladimíra Bláhy mladšího, který nechává 17. 9. l.p. 1992 zapsat, na hejtmanství v Českých Budějovicích, společnost AKSAMITE spol. s r.o., která si klade do vínku výrobu sedacích souprav.

V současné době, pod blahodárným vedením majitelovy choti, dosahuje firma AKSAMITE věhlasu, který již dávno překročil hranice české kotliny a s úspěchem šíří slávu místních řemesel nejen na souši, ale i po moři. Pro nejlepší obchodní partnery jsou od počátku tisíciletí vydávány Čertyfikáty Petra Aksamita, které se stávají chloubou všech obchodů a dokládají jejich držitelům dokonalé zbožíznalství sedacích souprav firmy AKSAMITE.

Nadšení koupěchtivých zákazníků vedlo na prahu nového milénia k rozhodnutí rozšířit výrobní prostory o novou halu, která umožňuje ještě kvalitnější služby zákazníkům a dopřává místním zaměstnancům odpovídající zázemí.

Po celou dobu existence, s železnou pravidelností, uvádí firma AKSAMITE, rok co rok, na trh nové modely, ve kterých se snoubí přání a potřeby zákazníků se samozřejmě dokonalou ergonometrií, módními trendy, kvalitními potahovými látkami a bezchybným ručním zpracováním.

Mezi nezapomenutelné modely patřily, či patří tyto sedací soupravy: AKSAMITE, AKSAMITE ROHOVÁ, AXA, AXA ROHOVÁ, AXAVELA, AXAVELA ROHOVÁ, AQA, ABINE, AKROPOLIS, AZTÉK, APAČ, AQANA, ARCHA, ATAŠE, ALLI-BABA, AMBRA, AVAR, ATAMAN, ABRAKA, ADMIRÁL, AMBASADOR, AURA, AURORA, ASTA, ASTOR, ARIE, ARIE ROHOVÁ, AMÍGO, AMÍGO ROHOVÁ, ADAM, ATLAS, ATLAS ROHOVÁ, ALFA, AXIS, APOLO.

Tato neopakovatelná nabídka, spolu s dokonalým servisem, byla a je plně k dispozici všem, kdo ocení kvalitní českou výrobu.

Podle požadavků zákazníků byly prodávané sedací soupravy doplněny o konferenční stolky a postelové matrace. Po vzniku sesterské firmy A-SOFT pak ještě o sektorové skříně a masivní bukové postele.

Firma AKSAMITE je zakládajícím členem Cechu čalouníků a dekoratérů, Asociace českých nábytkářů a Klastru českých nábytkářů.
Najděte svou prodejnuVyhledejte prodejce u kterého je možné výrobky AKSAMITE prohlédnout.

Vložte prosím PSČ či název Vašeho bydliště a vyhledejte nejbližšího prodejce.
Najděte svou nejbližší prodejnu
Mapka krajů ČR Královehradecký Pardubický Olomoucký Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Praha Středočeský

Vážení zákazníci,


od 22. 10. 2020 jsou naše maloobchodní prodejny AKSAMITE nábytek s.r.o. z nařízení vlády uzavřeny do odvolání.

Jsme Vám přesto k dispozici na telefonech a mailech:

Prodejna Praha - Průhonice, OC Modo: 777 124 235, nabytek.praha@aksamite.cz
Prodejna Brno - Modřice, IC SOHO: 777 124 238nabytek.brno@aksamite.cz

 

Děkujeme za trpělivost a přejeme všem pevné zdraví!

Vaše Aksamite